Chcete se podělit o výletní místa, kde jste se se svými ratolestmi dobře pobavili?
Napište nám!
Výstava ukazuje sochařská díla z období gotiky, která vznikla na území bývalého Chebska.
VíceSoučástí stálé expozice muzea je expozice přírody regionu a jeho geologický vývoj a historie lázeňství v Mariánských Lázních.
VíceVýstava exponátů ze sbírek klášterního muzea. Zajímavostí výstavy je druhá největší knihovna v Čechách se sto tisíci svazky.
VíceChebský hrad - jedinečná ukázka falce na našem území s unikátní dvojitou kaplí. Románská falc vznikla před koncem 12. století rozšířením a přestavěním staršího kamenného hradu na akropoli slovanského hradiště. Římský císař Friedrich I. Barbarossa ji začal budovat v roce 1179. Za vlády Friedricha II. na poč. 13. stol. byla postavena jedinečná dvojitá hradní kaple sv. Erharda a Uršuly. Z barokní přestavby na citadelu se dochovaly cihlové hradby s kasematy, kde je instalována stálá výstava chebského kamnářství. Dnes jsou přístupné ještě další zachované objekty - Černá věž postavená ze sopečného tufu a pobořený palác s unikátními pětidílnými románskými okny.
VíceVýstava byla uspořádána k 80. výročí zahájení vysílání Čs. rozhlasu a 50. výročí zahájení vysílání Čs. televize.
VíceUmělecko-historické sbírky odrážející společenskou, kulturní i duchovní historii Chebu a Chebska od středověku po současnost.
VícePro návštěvníky zámku Kynžvart je připraven návštěvní okruh, který nadchne snad každého. K vidění je celkem pětadvacet místností, mezi kterými figurují jak soukromé salóny a knihovny, tak například kabinet kuriozit, jídelna či zámecké muzeum.
VíceNaučná stezka 1,2 km, geopark, muzeum s expozicí Příroda Chebska a Příroda SOOSu a nový pavilon s expozicí Dějiny Země, paleontologie, velkoplošnými reprodukcemi obrazů Zdeňka Buriana a modely prehistorických ještěrů v životní velikosti, stanice pro záchranu živočichů. V roce 2004 byla otevřena nová expozice Ptačí svět Chebska v rámci stávajícího Muzea přírody a v roce 2005 dančí obora.
VíceGoeteho vztah k Českým zemím byl velice kladný a sám projevoval neobvyklý zájem na poznání Čech: jejich dějin, přírody a dokonce i jazyka. Z tohoto důvodu byl Goethe častým hostem Čech a podle stráveného času zde strávil více než 3 roky svého života. V roce 1820 navštívil Goethe Mariánské Lázně, kterými byl natolik okouzlen, že zde pak trávil větší část svého života v Čechách. V roce 1823, kdy přijel Goethe do Čech naposledy, byl ubytován v domě U zlatého hroznu, ve kterém dnes sídlí Městské muzeum. Právě prostory, které Goethe se svým služebnictvem a písařem Jónou obýval, jsou vyhraněny stálé expozici zrcadlící vztah Goetha k Mariánským Lázním a jeho pobytu zde.
VíceNedílnou součástí muzejního expozičního okruhu je také stálá výstava několika výrazných kamenných artefaktů.
VícePřipraveno ve spolupráci se společností ANTEE s.r.o.